US Open: Rezumatul zilei 8 | Site-ul oficial al campionatelor de tenis de tenis din 2020 – un eveniment USTA

În ziua muncii, politica de căldură extremă a Open a SUA a revenit să fie valabilă, deoarece temperaturile au atins din nou 90 Fahrenheit. Într-o zi când ați putea să vă prăbușiți un ou pe curte, patru bărbați și patru femei au pregătit triumfurile din indivizi în runda de 16 pentru a completa picturile de fragmente de finală.

Părea o zi obișnuită Pentru o mare parte a zilei 8, cu cei șase jucători cu cel mai înalt rang câștigând acțiunea de zi, până în speranța lui Roger Federer și Maria Sharapova au fost anihilate sub luminile de la stadionul Arthur Ashe.

Madison Cheile, singurul jucător al persoanelor din Statele Unite care au lucrat în această sărbătoare, a terminat ziua devreme cu o victorie clasată, începând cu sesiunea zilei, și Novak Djokovic a urmat-o cu 6-3, 6-4, 6 – 3 Despre noul Sousa Sousa.

Iată principalele povestiri ale unei zile complete 8.

Roger Federer Surprins de John Millman: o victorie a întâlnirii numărul 47 al rasei sale Cu Novak Djokovic, Federer a fost frânată de o performanță australiană remarcabilă. Campionul de 20 de timp al Grand Slam a intrat în joc cu o înregistrare de 40-0 împotriva adversarilor din partea de sus 50 de la US Open, dar numărul 55 al ATP nu a clipit, chiar și după ce a pierdut primul set, să scrie o victoria 3-6, 7-5, 7-6, 7-6.

Federer a servit pentru un avantaj de două seturi fiind 5-4 pe setul de două, dar nu a putut închide un joc în care A condus 40-15. De asemenea, elveția a avut un punct stabilit în pauza de legătură a celui de-al treilea set, dar trimit un al doilea serviciu Millman la rețea. Și-a avut oportunitățile în cameră, ducând la o pauză timpurie pe set, dar din nou Millman a luptat înapoi. În vârstă de 29 de ani era în țara viselor atunci când se apropie de prima lui victorie ATP în fața unui top 10, iar realitatea a sosit când Federer a trimis o lovitură lungă la punctul de joc.